BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pigūs skrydžiai

Vargu ar šiandien Lietuvoje rastume žmonių, kurie nežinotų, kas yra pigūs skrydžiai. Galbūt ne visų kišenėse atostogų sezonui jau guli pigių skrydžių lėktuvų bilietai, tačiau kuo arčiau išsvajotos poilsio dienos, tuo daugiau diskusijų su bendradarbiais apie Ryainair, Wizzair, airBaltic ir kitas kompanijas, kurių pagalba po Europą galima keliauti neįtikėtinai pigiai.
Žmones, kurie mėgsta pigiai keliauti, galima skirstyti į dvi didelis grupes - vieni jau pabandė pigius skrydžius, kiti kol kas tik rengiasi, nes juos baugina įvairūs mokesčiai ir nežinomybė, kai visą maršrutą reikia susidėlioti pačiam sėdinti prie kompiuterio. Užkietėjusių turistinių agentūrų klientų, kurie nori ramaus ir užtikrinto poilsio be jokio vargo ir rūpesčio, čia neaptarinėsime.

Tai, kas gi šiandien žmones atbaido nuo pigių skrydžių? Pirmiausia baimė. Tai nėra skrydžio baimė, nes keliauti pasirengęs pilietis paprastai jau būna sėdėjęs lėktuvo salone. Žmonės bijo pirkti ir ieškoti bilietų internete, nes pigių skrydžių bendrovės paprastai neturi savo biurų. Pigūs lėktuvų bilietai parduodami tik internete. Juos galima įsigyti arba pačių bendrovių tinklalapiuose, arba lietuvių lėktuvių bilietų pardavėjų puslapiuose.

Tiems, kurie baiminasi, galime duoti paprastą patarimą - mokėkite kreditine kortele. Būtent kreditine, o ne debetine, bankiniu pavedimu ar tarpininkų agentūroje grynais. Priežastis labai paprasta - atsiskaitymus kreditinėmis kortelėmis reguliuoja tarptautinė teisė ir išsireikalauti kompensacijų kur kas paprasčiau nei mokant bankiniu pavedimu ar kitais būdais. Tą puikiai parodė Star1 bankrotas. Žlugusios kompanijos klientai, kurie mokėjo kreditinėmis kortelėmis, savo litus atgavo per kelias savaites. Likusieji buvo įrašyti į kreditorių eilę ir, tikėtina, po metų kitų į jų sąskaitas kažkas „įkris”, bet toli gražu ne tiek, kiek buvo mokėta.

Kitas niuansas, norint išvengti papildomų mokesčių - gerai įsiskaitykite į kompanijų taisykles, keliaukite su kuo mažiau bagažo (dažnai nemokamas tik rankinis bagažas), prieš skrydį užkąskite. Išalkusiems maistą kelionės metu teks pirkti ir tai tikrai nebus pats pigiausias variantas. Venkite jungiamųjų skrydžių, ypatingai jei tenka persėsti iš vienos pigių skrydžių bendrovės lėktuvo į kitą. Jei nėra kitos išeities, rinkitės tos pačios kompanijos jungiamuosius skrydžius arba persėdimui pasilikte bent kelias valandas. Taip galite sutaupyto ne tik savo pilkųjų ląstelių masę, bet ir pinigus. Niekada nevėluokite. Čia ne pasimatymas su žavia stiuardese, o tik kelionė iš miesto A į svajonių miestą B.

Iš Kauno skraido pigių skrydžių bendrovė Ryanair.

Iš Vilniaus nuo kovo pradės skraidyti Wizzair.

Apie tai, su kuo valgomi Wizz air, Ryanair pigūs skrydžiai pigusskrydis.lt.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Comments are closed.